Şirket Profili

Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 1974 yılında tesis edilen Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş. alanında Türkiye’nin ilk ve en köklü kurumudur. Kuruluşundan bu yana ülkemizde ilkleri gerçekleştirerek Türk sanayisinin gelişiminde yer almasının yanı sıra, dünya üzerinde "Türk Malı" kimya ürünlerinin satışını gerçekleştiren öncü sanayi tesisleri içerisinde yer almaktan kıvanç duymaktadır.

70.000 metrekarelik bir alan üzerinde yer alan tesisin, %30 oranında kapalı alanı bulunmaktadır. İzmir limanına yaklaşık 40 km, İzmir Havaalanına ise 56 km uzaklıkta olup İzmir-İstanbul karayolu üzerindedir.

Global kalite belgelendirme kuruluşları tarafından ISO sertifikasyonlarına sahip olan firma, 2017 senesi içerisinde T.C. BİLİM, SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI tarafından uygun kriterleri sağladığı belirlenerek AR-GE Merkezi belgesi almaya hak kazanmıştır.

Günümüzde, Çukurova Kimya’nın başlıca ürün gamını, Döküm Reçineleri ve Katalizörleri, Endüstriyel Fenolik Reçineler, ekzotermik ve yalıtım karakterli Besleyici Gömlekler, Refrakter Maça ve Kalıp Boyaları, Isı İzolasyon Plakaları ve Döküm Yardımcı Malzemeleri oluşturmaktadır.

Çukurova Kimya Endüstrisi aynı zamanda Ülkemiz, Orta ve Doğu Avrupa, Slav Ülkeleri, Ortadoğu, Kuzey ve Orta Afrika, Orta Asya, Güney Amerika ve Kafkas ülkelerini içeren geniş bir coğrafyada toplam 30’un üzerinde ülkeye ihracat faaliyetlerine devam etmektedir.